Môj priateľ, môj pomocník. Môj vodiaci pes.

Autor: Výcviková škola pre vodiace a asistenčné psy | 25.1.2019 o 10:53 | (upravené 18.2.2019 o 10:25) Karma článku: 1,72 | Prečítané:  634x

Eva Baraníková je mladá, aktívna žena. Zhoršený zrak jej však neumožňuje pohybovať sa bez sprievodu. Nezávislosť od priateľov či rodiny jej priniesol štvornohý tvor. 

"Vodiaci pes je úžasná, neoceniteľná pomoc", začína svoje rozprávanie Evka. "Ja osobne mám už druhého. Predtým som nemala ani obyčajného domáceho miláčika, ale život s vodiacim psom by som za život bez neho určite nevymenila.

Mať ho vo svojom živote je pre mňa:

  • veľká radosť - rád zdieľa moje emócie a nikdy ma od seba neodoženie,
  • ešte väčšia starosť - treba ho venčiť, česať, chodiť s ním k veterinárovi a pracovať na jeho poslušnosti a jeho vodiacich zručnostiach, aby ma stále viedol bezpečne a mohla som sa naňho spoľahnúť,
  • najväčší krok k samostatnosti - s jeho pomocou sa pohodlnejšie a rýchlejšie dostanem kamkoľvek. Dodáva mi sebavedomie a suverenitu, vďaka ktorej sa cítim ako plnohodnotný človek. 

Pokiaľ máte zrakové postihnutie a máte radi psov, možno pouvažujete nad zadovážením si štvornohého pomocníka. Je to priateľ a spoločník, ktorý vás nikdy nenechá v štichu. Tam, kde na vás ostatní zabudnú a odídu bez vás, on vás verne vyvedie z neznáma. 

Ak vám niečo spadne a nie je to také drobné, že by to psík mohol prehltnúť, nemusíte sa plaziť po zemi a spadnutý predmet hľadať. Vodiaci pes ho vyhľadá a podá priamo do ruky. 

Rád s vami pôjde kedykoľvek a kamkoľvek, či je zima, či je dážď alebo tri hodiny ráno. Iný človek spravidla nemá možnosť byť vám celé roky k dispozícii 24 hodín denne. 

Láska, vďačnosť a spolupatričnosť, ktorú toto úžasné zviera a neoceniteľný pomocník dokáže dať, za to určite stojí," uzatvára Evka.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Menej odbornosti, viac populizmu

Dovolávanie sa zdravého rozumu je ukážkový populizmus.


Už ste čítali?